Ojedinělé bouřky, zejména na Z Čech .
— SITUACE —

Naše počasí je pod vlivem teplejší vzduchové hmoty v teplém sektoru tlakové níže nad S Atlantikem, jejíž studená fronta začne během večera a noci od západu ovlivňovat počasí na našem území. Lze čekat výskyt četnějších srážek a to i přeháněk a ojedinělých bouřek.

— PŘEDPOVĚĎ Čechy —

Modelové předpovědi naznačují slabou labilizaci během dne při MLCAPE v řádu spíše pár set J/kg, lokálně až přes 500 J/kg(dle GFS), s ohledem na marginální podmínky se bude zřejmě více uplatňovat vliv lokálních faktorů na míru lability a rozvoj a intenzitu vzniklé konvekce. Je obtížné určit dopředu, kde přesně přeháňky dosáhnou takového vývoje, aby začaly vykazovat elektrickou aktivitu. Největší šance se ale na základě modelových předpovědí teploty equilibria, pole lability a srážek jeví pro Z polovinu Čech. Co se dynamiky týče, měla by být pouze mírná, povětšinou lehce přes 10 m/s, k večeru na Z území až kolem 15m/s. Lze tak předpokládat organizaci bouřek do shlukových multicel, k večeru v Z-SZ polovině Čech možná do lineárně organizovaných multicel. Modely naznačují možné přetrvání dostačující míry lability až ca do poloviny noci, což spolu se střihem větru může napomoci přetrvání postupujících shluků bouřek až do pozdníha večera. Jeden takový bouřkový/přeháňkový shluk naznačuje více modelů na večerní hodiny pro SZ-S Čech s postupem ca k VSV.
S ohledem na slabé podmínky lze očekávat převážně slabší bouřky, modelové předpovědi vertikálního profilu větru ale naznačují možnost vazby bouřek na orografii s velmi pomalým postupem, nelze tak vyloučit v bouřkách ojedinělý výskyt přívalových srážek přes 20 mm/h a s ohledem na sílící střih větru i výskyt ojedinělých krupobití.

— PŘEDPOVĚĎ Vysočina, hory S. Morava, stř. a SV Slovensko —

Některé modely zde naznačují možnost výskytu konvektivních srážek v podobě přeháněk, i tak by zde ale labilita měla být jen velmi slabá, čemuž nasvědčují i předpokládané poměrně vysoké teploty equilibria převážně nad -15°C a často i nad -10°. Výskyt bouřek je tak málo pravděpodobný, nelze ale vyloučit vlil lokálních faktorů, které zejména v horských oblastech některé modely nedokáží vystihnout. I z tohoto důvodu necháváme ve žluté větší území, ale pouze s 10% pravděpodobností s ohledem na naprosto limitní podmínky.