Bouřky zejména na východě Čech a na Moravě
— SITUACE —

Výškový hřeben, který v předchozích dnech ovlivňoval počasí nad střední Evropou se bude zvolna odsouvat směrem na východ a slábnout. Zároveň k nám bude od západu postupovat zesilující brázda. Přitom bude přes území ČR a Slovenska přecházet studená fronta spojená s tlakovou níží nad Skandinávií.

— PŘEDPOVĚĎ —

Očekáváme spíše slabé bouřky v průběhu odpoledních a večerních hodin. Přitom nejvýraznější bouřková činnost by měla probíhat v rámci východních Čech a Moravy. První vlna bouřek by se měla začít formovat na čele fronty kolem poledních hodin a postupovat směrem k východu na Moravu a Z Slovenska. Vzhledem ke slabému střihu větru (DLS kolem 10m/s) neočekáváme příliš výraznou organizaci bouřek, předpokládáme spíše tvorbu multicell clusterů. Tyto bouřky by měly během večerních hodin zvolna slábnout. Na jižní Moravu by pak večer a v noci mohl postoupit zbytek slábnoucí MCS od jihozápadu z Rakouska. Zda zde budou převládat konvektivní nebo vrstevnaté srážky, a zda bude systém ještě nějak elektricky aktivní však zůstavá otázkou.
Bouřky by měly být slabé, ojediněle by se v jejich rámci mohlo vyskytnout slabší krupobití, nevylučujeme ani ojedinělý výskyt výraznějšího úhrnu srážek.