V rámci příprav na novou konvektivní sezónu jsme se rozhodli pro radikální obměnu našich stránek. Pravdou ale je, že myšlenka na nové stránky v nás byla již dlouho, ale nic se nemá uspěchat, a tak To přišlo až nyní.

První, do očí bijící změnou je nová grafická podoba. Ta spočívá především v úpravě horní části stránek, kde se pod větším názvem naší skupiny mění hned několik tematicky zaměřených fotek z našeho archivu, které mají zdůraznit zaměření těchto stránek.

Dále jste si jistě všimli, že zmizela velká fotka z úvodní stránky. Tento krok byl učiněn hned z několika důvodů. Jednak byl dost často problém s výměnou fotek, kdy jsme původně tyto fotky vedli jako fotky týdne, pak to bylo TOP foto a nakonec z toho zůstala téměř stálá fotka, protože nebylo čím starou fotku nahrazovat. Druhý důvod pro odstranění velké fotky je čistě organizační… tedy aby se na úvodní stránce mohlo zobrazit více důležitých informací i na nižším rozlišení monitoru bez nutnosti velkého rolování po stránce. Velkou fotku tak nahrazuje část s třemi nejnovějšími fotkami z Galerie.

Tím se vytváří místo pro nové kampaně, kterými jsou pro tento rok Supercely a CG blesky a jejich kontakt s povrchem

Grafickou i obsahovou změnou prošly i oba boční sloupce. Vpravo je to především sloučení všech výstrah do jednoho měnícího se obrázku a vytvoření prohlížeče radar.bourky.cz. Zrušili jsme ikonky firmy Meteopress, se kterou již nebudeme nadále spolupracovat.

Levý sloupec vyznal také několik změn. Především přibyla Meteodata, přepracovaný Slovník Stormchasera, Pokyny pro případné nové přispěvatele a Autorská práva, která se přesunula ze spodku stránek na lépe viditelné místo.

Jednou z největších změn, která ale není na první pohled vidět, je vytvoření redakčního systému stránek. Tvorba článků pro nás nikdy nebyla lehčí než nyní. Od dříve složitého přepisování článků v php editoru jsme se přesunuli k uživatelsky jednoduchému, ale mocnému systému, který výrazně ulehčí naší práci při tvorbě nových článků.

Další velkou novinkou je již zmíněný prohlížeč radar.bourky.cz vytvořený ve spolupráci s Petrem Novákem z ČHMÚ, který má sloužit veřejnosti jako alternativa oficiálního prohlížeče ČHMÚ. Jeho předností je projekce radarových dat na Google mapy, zobrazení výstrah ČHMÚ, webkamer nebo informací z meteostanic. Další vlastností bude zobrazování aktuální polohy přihlášených stormchaserů, takže se budete vždy moct podívat, kde zrovna „lovíme“ bouřky.

V neposlední řadě prošlo změnou i Diskuzní fórum, které nabralo novou podobu.

V rámci úprav tedy proběhly změny téměř ve všech sekcích. Někde to byly jen kosmetické změny, jinde se toho odehrálo víc. Necháme na Vás, abyste se sami seznámili s obsahem stránek.

Velký dík patří jmenovitě: Tomášovi Prouzovi (za přepis článků ze starého webu do redakčního systému) a Tomášovi Púčikovi (za kompletní úpravu Slovníku stormchasera).

Díky použití redakčního systému byly připraveny i RSS kanály jednotlivých sekcí:

A tady se můžete podívat, jakou změnou stránky prošly:

Grafická podoba webových stránek
Grafická podoba diskuzního fóra