Silný vítr kombinovaný s poměrně nízkými teplotami— SITUACE —

Přes střední Evropu bude v průběhu noci na sobotu přecházet frontální systém spojený s prohlubující se tlakovou níží se středem nad Skandinávií. V průběhu noci v teplém sektoru cyklony přechodně zesílí jižní proudění. V hladině 850hPa by mohla jeho rychlost dosáhnout 25m/s.

— PŘEDPOVĚĎ hory S ČR, a SR —

Očekáváme silný vítr kombinovaný s nízkými teplotami(s výjimkou hor na severu Čech, kde očekáváme spíše jen silný vítr). V rámci hor předpokládáme rychlost větru v nárazech přesahující 25m/s. Ojediněle až místy, zejména na hřebenech hor je třeba počítat s nárazy přesahujícími 32m/s, (především v oblasti označené stupněm 2). Vítr by měl pozvolna sílit v průběhu noci a největší intenzity by měl dosáhnout po půlnoci. Na severu Čech a Moravy by měl k ránu poměrně rychle slábnout, na severu Slovenska se však situace bude uklidňovat pomaleji, spíše až v ranních a dopoledních hodinách. Teploty by sice neměly na většině míst klesat pod hodnotu nutnou pro vydání stupně 1, tj -15°C, na některých místech patrně neklesnou ani pod -10°C, avšak v kombinaci se silným větrem očekáváme dosti nízké pocitové teploty.

— PŘEDPOVĚĎ zbytek území —

Zde je situace složitější. Nicméně i zde je možno místy očekávat nárazy větru 15-20m/s, (zejména v oblasti Moravské brány nevylučujeme ojedinělé nárazy až ke 25m/s). Vítr zde bude rovněž kombinovaný opět s podnulovými teplotami (cca kolem -5°C) což může opět vést k nízkým pocitovým teplotám.