Pokračování kalamitní sněhové situace z noci— SITUACE —

Nad Z Evropou a V Atlantikem se rozkládá mohutná, pozitivně skloněná výšková brázda. I nadále budee naše území ovlivňovat tlaková níže, která se bude odsouvat směrem k severovýchodu a i nadále bude zesilovat.

— PŘEDPOVĚĎ ČR —

Pokračuje kalamitní sněhová situace, která byla již popsána v předpovědi na noc na pondělí.
Situace by se měla zvolna zklidňovat, jak se níže bude přesouvat dále k severovýchodu. V níže položených oblastech by během pondělka mělo napadnout většinou přes 10cm sněhu, situace však bude poněkud odlišná na horách, kde by stále ještě mohl přetrvávat nárazovitý vítr. Na návětří hor je pak možné počítat s vyššími sněhovými úhrny a výskytem blizzardů. Sněhové úhrny od rána by mohly překročit 20cm.

— PŘEDPOVĚĎ SR —

Zrážky by mali postupne do obeda ustať, na horách však môžu zotrvať dlhšie a preto tu očakávame ďalšie pribúdanie snehovej pokrývky. Od rána budú mať zrážky menšiu intenzitu ako v nočných hodinách, čo sa týka hlavne južnejších oblastí. Výška nového snehu by sa mala pohybovať okolo 5-10cm, v závislosti od lokality. Na horách to môže byť až 20cm, v najvyšších pohoriach vplyvom náveterného efektu v modelovanom prúdení až 30cm. Vietor by sa mal postupne meniť až na severozápadný so slabnúcim priebehom.