Silný nárazový vítr zejména na JZ Slovenska, J Moravě a Vysočině, možnost slabých mrznoucích srážek— SITUACE —

Od Atlantiku se nad Evropu nasouvá rozsáhlá vyplňující se tlaková níže, ne jejím JV okraji, nad Z Středomořím, se v oblasti delty JTST začiná vytvářet nové jádro nízkého tlaku vzduchu. Mezi těmito oblastmi nízkého tlaku a rozsáhlou tlakovou výší nad Ruskem bude docházet k zesilování proudění, zejména pak v nižších hladinách atmosféry, to bude podpořeno i lokálními vlivy orografie.

— PŘEDPOVĚĎ JZ Slovensko, J Morava, Vysočina—

Předpovědi naznačují zesilování proudění již během ranních hodin, v hladině 850hPa by měla rychlost větru dosáhnout 20-25m/s. Modely odhadují nárazy povětšinou na 15-20m/s ojediněle až nad 20m/s. Takto silné nárazy větru je nutné čekat hlavně v otevřené krajině a v rámci exponovaných kopců, v rámci hor by nárazy mohli dosáhnout až 25m/s. V oblastech kde se udržel ještě prachový sníh je nutné, díky působení silného větru, počítat s tvorbou sněhových jazyků popř. závějí. Vítr by měl slábnout v průběhu večera.
Modely dále naznačují vypadávání spíše nevyrazných srážek v ranních a dopoledních hodinách v oblasti J Moravy a Vysočiny, přesto předpovídané teplotní profily upozorňují na možnost přechodného výskytu zmrzlého nebo dokonce mrznoucího deště a tak možné tvorby ledovky. To bude záviset na skutečném konečném rozložení teplot vzduchu s výškou. Vzhledem k malému množství očekávaných srážek zde ale nečekáme výskyt ledové bouře jako o druhém lednovém víkendu.