V těchto dnech (4. 6. 2006) je tomu rok od založení stránek www.bourky.com jakožto i Amateur Stormchasing Society.

Tyto stránky, věnované pozorování především konvektivních bouří ale i  ostatním projevům počasí, zaznamenaly během své krátké existence neobvyklý zájem veřejnosti, meteorologů amatérů ale i profesionálů a to v  podobě bezmála 20 tisíc návštěv. Neustále rostoucí zájem o počasí přivedl mnoho návštěvníků také na naše stránky, přičemž mnozí se sem často vracejí pro nové informace. Hodně z nich se také rozhodlo stát se našimi přispěvateli a pomoci ukázat veřejnosti krásy i nespoutanou sílu počasí, za což jim tímto velice děkujeme a budeme se i nadále těšit na další spolupráci. Zde je také na místě zmínit Český hydrometeorologický ústav, který nám vždy vyšel vstříc a nebýt jeho pomoci, byly by tyto stránky o dost chudší. Naše díky také patří Meteopressu, jehož předpovědi počasí v podobě ikon máme dovoleno používat. Dále bychom také neměli zapomínat na několik dalších serverů o počasí, které byly vždy ochotné spolupracovat a vzájemně se tak podílet na zlepšování našich vědomostí.

Víme, že ne všechno je na těchto stránkách zcela ideální… však jsme také pouze nadšenci. Stále se učíme něčemu novému, a tak doufáme, že se kvalita námi poskytovaných informací bude i nadále zlepšovat. K tomu nám můžete pomoci i Vy, ať už jste na našich stránkách poprvé nebo jste pravidelní návštěvníci či již přispěvatelé.

Věřte, že pokud je venku to pravé bouřkové počasí, kdy se téměř všichni doma schovávají, tak jsme my, pokud nám to okolnosti dovolí, vždy v „terénu“ a monitorujeme situaci.

Proto doufáme, že si i nadále budete nacházet cestu k nám a objevovat zde zajímavé a nové informace.

Autoři Amateur Stormchasing Society