— UPDATE —

Došlo k pdohodnocení poklesu teplot na JV Moravy a JZ SLovenska. Podle aktuálních dat se ukazuje, že zde teploty, zejména kvůli suchému vzduchu ve spodních hladinách, mohou ojediněle klesnout více, než se původně očekávalo. Situace je zde však stále diskutabilní, pokles teplot se zpomaluje a zvolna se sem nasouvá oblačnost související s frontálním systémem. Přesto však očekáváme, že by teploty mohly ojediněle klesnout na, popřípadě pod -15°C, zejména v níže položených oblastech, údolích a podobně. Proto byl pro tuto oblast vydán stupeň 1.
V severní části Slovenska pak byl vydán stupeň 2, hlavně kvůli nízkým teplotám v kombinaci s větrem o nárazech přes 15-25m/s, což bude způsobovat velmi nízkou pocitovou teplotu.
Otazná je rovněž oblast východního Slovenska, kde je velmi málo oblačnosti a poměrně suchý vzduch. Pravděpodobné je, že dříve, než teploty stihnou klesnout na teplotu -20°C ,což je hodnota nutná pro vydání stupně 2, se obloha zatáhne a pokles teplot se zastaví. Možnost, že by teploty ojediněle klesly na tuto hodnotu, zejména v údolích, však nevylučujeme.
Modely a i aktuální údaje rovněž ukazují stabilnější zvrstvení ovzduší v oblasti Čech,než se původně předpokládalo. Toto bude limitovat nárazy větru, protože bude zhoršený přenos hybnosti z vyšších hladin. Úhrny sněhu by měly být stejné, rychlost větru v nárazech zde však bude nižší než se předpokládalo. Proto pro tuto oblast vydáváme stupeň 1.